Отабек Назиров янги ташкил этилган агентликка раҳбар этиб тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Капитал бозорини ривожлантириш агентлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисидаги Президент қарори қабул қилингани ҳақида хабар бергандик.
Халқ таълими вазири ўринбосари лавозимида ишлаб келган Отабек Назиров ушбу янги ташкил этилган агентликка директори этиб тайинланди.
Хорижда иш тажрибасига эга Отабек Назиров 2018 йилнинг май ойида Ўзбекистонга таклиф этилганди. Дастлаб у Инновацион ривожланиш вазири ўринбосари этиб тайинланганди.​Кейинчалик у Халқ таълими вазирлигига ўтказилган ва вазирликда молиялаштириш масалаларини тубдан ислоҳ қилиш устида ишлаб келаётганди.
Маълумот учун, Отабек Назиров 1975 йили Тошкентда туғилган. АҚШнинг Нью-Йорк штатидаги Стоуни-Брук Давлат университетида макроиқтисодиётчи мутахассислигини эгаллаган. Турли йиллар давомида АҚШнинг «GOLDMAN SACHS GROUP», Москвадаги «ТРОЙКА ДИАЛОГ» ва «БАНК МДМ», Вашингтондаги «THE AVACENT GROUP» ҳамда Нью-Йоркдаги «JP MORGAN CHASE» компанияларида ҳам фаолият юритган.

Атабек Назиров назначен директором Агентства по развитию рынка капитала
Заместитель министра народного образования Узбекистана Атабек Назиров назначен директором Агентства по развитию рынка капитала.
Ранее мы сообщали о том, что Президент Шавкат Мирзиёев подписал постановление, согласно которому в Узбекистане создано Агентство по развитию рынка капитала.
Согласно документу, директор Агентства, его первый заместитель и заместители назначаются на должность и освобождаются от должности Президентом Республики Узбекистан по представлению Премьер-министра Республики Узбекистан, по статусу, условиям медицинского и транспортного обслуживания приравниваются соответственно к министру, первому заместителю министра и заместителю министра.
Атабек Назиров родился 25 мая 1975 года в Ташкенте. В 1998 году он окончил Нью Йоркский государственный университет (США).
В разные годы он работал в компаниях «GOLDMAN SACHS GROUP» (США), «THE AVACENT GROUP» (США), «Тройка Диалог» (Россия), «БАНК MДM» (Россия) и «JP MORGAN CHASE» (США).
В 2018 году назначен заместителем министра инновационного развития Узбекистана, затем заместителем министра народного образования.