Андижонда 50 мингдан зиёд иш ўрни яратиш белгиланди
Андижонда 50 мингдан зиёд иш ўрни яратилади. Бу ҳақда Президент Шавкат Мирзиёев Улуғнор туманида бўлиб ўтган йиғилишда маълум қилган.
«Вилоятда жорий йилда 25 мингта иш ўрни яратиш назарда тутилгани бизни мутлақо қониқтирмайди. Чунки ишсизлар сони бундан юқори.
Ҳокимлар, секторлар раҳбарлари инвестиция ва технология олиб келиб, саноат ва хизмат кўрсатиш корхоналарини ташкил этишга, шу орқали одамларни иш билан таъминлашга кўмак бериши керак» деди Шавкат Мирзиёев.
Давлатимиз раҳбари ташрифи арафасида махсус Ишчи гуруҳ томонидан мавжуд имкониятларни кенг сафарбар қилиш ҳисобига 51 мингдан зиёд иш ўрни яратиш бўйича режа ишлаб чиқилгани қайд этилди.

В Андижане планируется создать более 50 тысяч рабочих мест
В Андижанском областе планируется создать более 50 тысяч рабочих мест. Об этом Президент Шавкат Мирзиёев сообщил на совещании, прошедшем в Улугнорском районе.
«В текущем году в области было предусмотрено создание 25 тысяч рабочих мест, что нас совершенно не удовлетворяет, так как безработных больше.
Хокимы, руководители секторов должны содействовать привлечению инвестиций и технологий, организации промышленных и обслуживающих предприятий, обеспечению посредством этого занятости людей»,- сказал Шавкат Мирзиёев.
Отмечалось, что перед приездом главы государства в область специальной рабочей группой разработан план по созданию более 51 тысячи рабочих мест за счет широкого задействования имеющихся возможностей, сообщает пресс-служба Президента.