Ўзбекистон президенти Ашхободдаги Бетарафлик монументи пойига гул қўйди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 12 декабр куни Ашхобод шаҳридаги Бетарафлик монументи пойига гул қўйиш маросимида иштирок этди.
Туркманистоннинг инсонпарварлик ғоялари, тинчлик, бунёдкорлик ва эзгулик тамойилларига содиқлигини ифодаловчи Бетарафлик ва «Бетарафликнинг 30 йиллиги» ёдгорликларини ўз ичига олган мажмуа ҳамда унга туташ ландшафтли боғ Туркманистон доимий бетарафлигининг 30 йиллиги ва Халқаро тинчлик ҳамда ишонч йилини нишонлашга тайёргарлик доирасида қайта қурилди ва тантанали равишда очилди.

Президент Шавкат Мирзиёев 12 декабря принял участие в церемонии возложения цветов к Монументу Нейтралитета в городе Ашхабаде. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Комплекс, включающий в себя Монументы Нейтралитета и «30-летие Нейтралитета», символизирующие приверженность Туркменистана гуманистическим идеалам, принципам мира, созидания и добра, а также прилегающую ландшафтно-парковую территорию, был реконструирован и торжественно открыт в рамках подготовки к празднованию 30-летия постоянного нейтралитета Туркменистана и Международного года мира и доверия.