O‘zga yurtda yana bir qurbon. O‘zbekistonlik quruvchi 16-qavatdan tushib ketdi
Bosh konsulxona mahalliy hokimiyat organlari bilan doimiy aloqada bo‘lib turibdi hamda vatandoshimizning jasadini vatanga yuborishga oid konsullik-huquqiy va tashkiliy masalalarni hal qilmoqda.
«Konsullik-huquqiy departamenti marhumning oila a’zolari va yaqinlariga ta’ziya bildiradi va eslatib o‘tadiki, Rossiyaning Shimoli-g‘arbiy federal okrugi hududida joylashgan fuqarolarimiz zarur vaziyatlarda mamlakatimizning Sankt-Peterburg shahridagi Bosh konsulxonasiga quyidagi telefon raqami orqali murojaat qilishlari mumkin: +7-965-029-41-49», deyiladi TIV xabarida.

В Санкт-Петербурге узбекистанец упал с 16-го этажа строящегося объекта и погиб
9 января 2020 года в Приморском районе города было обнаружено тело гражданина Узбекистана Р.Х. Выяснилось, что соотечественник упал с высоты 16-го этажа строящегося объекта. Об этом сообщило Генеральное консульство нашей страны в городе Санкт-Петербурге (Россия).
Генконсульство поддерживает контакты с правоохранительными органами г.Санкт-Петербурга и решает консульско-правовые и организационные вопросы транспортировки тела соотечественника на родину.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким покойного и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Северо-западного федерального округа России могут в необходимых случаях обратиться в Генеральное консульство нашей страны в Санкт-Петербурге по телефону: +7-965-029-41-49.