Toshkentda 26 yoshli qiz baxtsiz hodisa qurboni bo‘ldi
Toshkentda Nexia-3 rusumli avtomashina ustiga daraxt qulab tushdi va yo‘lovchi o‘rindig‘ida o‘tirgan 26 yoshli qiz halok bo‘ldi. Bu haqda «Millar» ko‘rsatuvida xabar berildi.
12 noyabr kuni Yangihayot tumanida fojiali voqea yuz berdi. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, yo‘l bo‘ylab ketayotgan Nexia-3 rusumli avtomashinaning ustiga to‘satdan ulkan daraxt qulab tushgan.
Voqea joyiga yetib kelgan tez tibbiy yordam xodimlari orqa yo‘lovchi o‘rindig‘ida o‘tirgan qizga ochiq bosh jarohati tashxisini qo‘yishgan. Jabrlanuvchi zudlik bilan kasalxonaga yetkazilgan, ammo ko‘rsatilgan muolajalarga qaramay, u vafot etgan. Mashina haydovchisi omon qolgan.
Yangihayot tumani hokimligi xodimining so‘zlariga ko‘ra, moratoriy doirasida qurib qolgan yoki odamlar hayotiga xavf tug‘dirayotgan daraxtlarni kesishga ruxsat berilgan.
«Voqea sodir bo‘lgan fojia baxtsiz hodisadir, chunki yiqilgan daraxtni ko‘zdan kechirish paytida hech qanday qurish belgilari topilmadi, daraxt mutlaqo sog‘lom edi», deydi u.

В Ташкенте дерево упало на машину и убило 26-летнюю пассажирку
В Ташкенте в результате падения дерева на автомобиль скончалась 26-летняя девушка. Трагедия произошла 12 ноября в Янгихаётском районе, говорится в репортаже телеканала Миллий.
Как сообщила свидетельница происшедшего, дерево упало на белый автомобиль Nexia 3, двигавшийся в этот момент по дороге. В скорой помощи уточнили, что инцидент случился на массиве Спутник 18. Пострадавшей оказалась девушка, 1997 года рождения, находившаяся на заднем пассажирском сиденье транспортного средства. У пассажирки автомобиля была диагностирована открытая черепно-мозговая травма.
Медики прибыли на место и диагностировали у девушки, находившейся на заднем пассажирском сиденье, открытую черепно-мозговую травму. Пострадавшая была срочно госпитализирована, но, несмотря на проведенную реанимацию, скончалась. Водитель машины отделался шоком.
По словам сотрудника хокимията Янгихаетского района, вырубка деревьев, высохших или угрожающих жизни людей, разрешена в рамках моратория. Произошедшая трагедия является несчастным случаем, поскольку при изучении упавшего дерева никаких признаков высыхания не было обнаружено, дерево было абсолютно здоровым.