«O‘zMilliybankka xush kelibsiz» loyihasi doirasida seminar-trening o‘tkazildi (video)
«O‘zMilliybank» AJ tomonidan bankning Toshkent shahri Uchtepa filiali huzuridagi o‘quv markazida «O‘zMilliybankka xush kelibsiz» loyihasi doirasida bankka endi ishga kirgan yosh xodimlar uchun bank faoliyati, tarixi, xizmatlari bilan tanishtirish maqsadida tashkil etilgan o‘quv-seminarda poytaxtimizdagi va viloyatlardagi yosh xodimlar qatnashdi. Viloyat filiali xodimlari onlayn tarzda ishtirok etdi.
2021-yil 1-yanvardagi holatga ko‘ra, «O‘zMilliybank» tizimida 5 ming 818 nafar xodim ishlaydi.
Seminarda «Xizmat ko‘rsatish sifati va xizmat standartlari», «Xulq-atvor qoidalari», 2020-2023 yillarda Bankni rivojlantirish strategiyasi, Korporativ axloq kodeksi, «Chakana savdo mahsulotlari va xizmatlari», «Xodimlarning vakolati va o‘zini rivojlantirish» kabi mavzularda ma’ruzalar tinglandi.
— «O‘zMilliybank» bank bozorida lider hisoblanadi, — deydi «O‘zMilliybank» departamenti bo‘lim boshlig‘i Bahodir Qutlug‘murodov. — O‘zining aktivlari, kapitali, depozitlarni jalb qilgan ulushlari, daromadlar topishi bo‘yicha O‘zbekiston bank bozorida birinchi o‘rinda turadi. Kelgusi uch yil ichida nafaqat O‘zbekistonda, balki dunyo bozoridagi 100 ta eng lider banklar qatoridan joy olishni o‘z oldimizga maqsad qilganmiz.
Bu kabi o‘quv-seminarlar yosh xodimlarning yashirin kasbiy imkoniyatlarini ochib berishi, yangi biznes sharoitlariga, zamonaviy texnologiyalarga tezda moslashishiga zamin yaratadi.
— Bankimizda doim yosh kadrlarga bo‘lgan talab juda yuqori, — deydi «O‘zMilliybank» xodimlar bilan ishlash departamenti direktori o‘rinbosari Umid Valiyev. — Mazkur o‘quv-seminarda bankimizga ishga qabul qilingan yosh xodimlarning eng iqtidorli, qobiliyatlilarini aniqlab, ular bilan muntazam ravishda ishlaymiz. Bankda malakali kadrlarning to‘g‘ri joylashtirilishi muhim. Chunki, malakali mutaxassis bankning ko‘rsatkichlarini ijobiy tomonga olib chiqishga harakat qiladi.
Tahlillar seminardan so‘ng yosh xodimlarning ish samaradorligi oshishini ko‘rsatadi. Ular shu bank bilan hayotini bog‘lagani to‘g‘ri tanlov ekanligini tushunib yetadi. Bugungi kunda bankimizda bitta ish joyiga ikkita mutaxassisni 3 oy muddatga sinov tariqasida ishga qabul qilamiz. Ularda o‘zaro raqobat muhiti shakllanadi. Uch oylik sinov muddatidan so‘ng munosibi shu joyga o‘tiradi.

Проведен семинар-тренинг в рамках проекта «Добро пожаловать в Узнацбанк»
АО «Узнацбанк» с целью ознакомления новых молодых сотрудников банка с деятельностью, историей и услугами банка организовал в учебном центре при Учтепинском филиале банка семинар-тренинг, на котором приняли участие молодые сотрудники банка со столицы и регионов. Сотрудники региональных филиалов приняли участие онлайн.
По состоянию на 1 января 2021 года в системе «Узнацбанк» работают 5 тысяч 818 сотрудников.
Семинар включал в себя лекции на темы «Качество и стандарты обслуживания», «Правила поведения», Стратегия развития Банка на 2020-2023 годы, Кодекс корпоративной этики, «Розничные продукты и услуги», «Полномочия и саморазвитие сотрудников».
— Узнацбанк является лидером на банковском рынке,— говорит начальник отдела департамента Узнацбанка Баходир Кутлугмуродов. — Он занимает первое место на банковском рынке Узбекистана по активам, капиталу, привлеченным депозитам, доходам. Наша цель — в течение следующих трех лет войти в число 100 ведущих банков не только Узбекистана, но и мира.
Такие семинар-тренинги раскрывают скрытый профессиональный потенциал молодых сотрудников, позволяют им быстро адаптироваться к новым условиям бизнеса и современным технологиям.
— Спрос на молодые кадры в нашем банке всегда очень высок, — говорит заместитель директора Департамента кадров Узнацбанка Умид Валиев. — На этом обучающем семинаре мы определим самых талантливых молодых сотрудников нашего банка, и будем работать с ними на постоянной основе. Важно правильное распределение в банке квалифицированного персонала, так как квалифицированный специалист стремится улучшить работу банка.
Анализы покажут повышение эффективности работы молодых сотрудников после семинара. Они понимают, что сделали правильный выбор, связав свою жизнь именно с этим банком. На сегодняшний день в нашем банке на одно рабочее место приняты два специалиста на пробной основе сроком на 3 месяца. Это создает атмосферу конкуренции. После трехмесячного испытательного срока место сотрудника займет достойнейший.