Dushanbega tashrif chog‘ida O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tojikiston Prezidenti Emomali Rahmon bilan birgalikda poytaxt Ekspo markazida tashkil etilgan O‘zbekiston sanoat ko‘rgazmasiga tashrif buyurdi.
Yetakchilar «Made in Uzbekistan» brendi ostida tashkil etilgan pavilon bilan tanishdilar. Unda mamlakatimiz avtomobilsozligining yuqori texnologik mahsulotlari, elektr va qishloq xo‘jaligi texnikasi, tayyor oziq-ovqat mahsulotlari, kimyo, to‘qimachilik, farmatsevtika va boshqa sanoat tarmoqlarining tovarlari namoyish etilgan.
Davlat rahbarlari yetakchi korxonalar kooperatsiyasini kengaytirish, o‘zaro tajriba va texnologiyalar bilan almashish zarurligini ta’kidladilar.

В рамках пребывания в городе Душанбе Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев вместе с Президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном посетил промышленную выставку Узбекистана, организованную в столичном Экспоцентре.
Лидеры ознакомились с национальным павильоном под брендом «Made in Uzbekistan», на котором была представлена готовая и высокотехнологичная продукция автомобилестроения, электротехника, сельхозтехника и продовольствие, а также товары химической, текстильной, фармацевтической и других отраслей промышленности.
Главы государств отметили необходимость расширения кооперации ведущих предприятий, взаимного обмена опытом и трансфера технологий.