Shavkat Mirziyoyev Putinni Prezident saylovidagi g‘alabasi bilan tabrikladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Vladimir Putinni Rossiya prezidentligi uchun bo‘lib o‘tgan saylovda qozongan g‘alabasi bilan tabrikladi.
O‘zbekiston yetakchisi o‘z maktubida saylovchilarning yuqori faolligi va ovoz berish natijalari aholi Vladimir Putinning siyosati va ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar dasturiga ishonch bildirayotgani va ularni qat’iy qo‘llab-quvvatlayotganining navbatdagi yorqin namoyishi bo‘lganini ta’kidlagan.
Shavkat Mirziyoyev, shuningdek, Rossiya prezidentiga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va davlatchilik faoliyatida katta muvaffaqiyatlar, Rossiya xalqiga esa tinchlik va ravnaq tilagan.

Шавкат Мирзиёев поздравил Путина с переизбранием на пост президента России
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев поздравил президента России Владимира Путина с победой на президентских выборах. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В послании отмечается, что высокая явка избирателей и итоги состоявшегося голосования ещё раз ярко показали безусловное доверие и решительную поддержку населением политического курса и программы социально-экономических реформ Владимира Путина.
Шавкат Мирзиёев также пожелал президенту России крепкого здоровья, благополучия и больших успехов в его государственной деятельности, а народу России - мира и процветания.
Напомним, по данным Центризбиркома РФ после подсчета 99,36% протоколов действующий президент Владимир Путин победил на выборах с результатом 87,32%. За него проголосовали более 74 млн человек.