Qozog‘iston bosh vaziri birinchi o‘rinbosari: O‘zbekiston Markaziy Osiyoga namuna bo‘lmoqda
Qozog‘iston Respublikasi Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari, Ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo qo‘shma komissiya hamraisi Asqar Mamin davlatimiz rahbari bilan muloqotdan so‘ng O‘zA muxbiriga quyidagilarni so‘zlab berdi:
– O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bilan uchrashuvimiz g‘oyat samarali kechdi. Muloqot davomida mamlakatlarimiz o‘rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar sohalardagi keng ko‘lamli munosabatlarni rivojlantirish masalalari yuzasidan fikr almashdik.
Qozog‘istonda 2018-yil – O‘zbekiston yili deb e’lon qilingani munosabati bilan belgilangan barcha tadbirlar ko‘tarinki ruhda o‘tkazilmoqda. Bu mamlakatlarimizning do‘stona aloqalari rivojiga yangi ruh bag‘ishlamoqda.
O‘zbekistonning Markaziy Osiyo mintaqasida hamkorlikni mustahkamlash borasidagi amaliy qadamlari barcha davlatlarga o‘rnak bo‘lmoqda.

Аскар Мамин: Внимание Узбекистана к укреплению сотрудничества в Центральной Азии служит образцом для всех
Первый заместитель Премьер-министра Республики Казахстан, сопредседатель Совместной межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству Аскар МАМИН после приема у главы нашего государства рассказал о развитии двустороннего сотрудничества:
- Наша встреча с Президентом Шавкатом Мирзиёевым прошла весьма плодотворно. В ходе диалога мы обменялись мнениями по вопросам развития полномасштабного сотрудничества в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной сферах.
В приподнятом духе проводятся все мероприятия, намеченные в связи с объявлением 2018 года в Казахстане Годом Узбекистана. Это придает новый импульс дружественным связям между нашими странами.
Практические шаги, предпринимаемые Узбекистаном по укреплению сотрудничества в Центральноазиатском регионе, служат примером для всех государств.