Dam olish kunlari o‘zgaruvchan ob-havo kuzatiladi
Bugun O‘zbekiston hududi bo‘yicha havo o‘zgarib turadi, hududning katta qismida yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanib turadi, Kavkaz hududlaridan kuchsiz ifodalangan antitsiklon kirib kelishida faqat Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘adi.
Kunduzi havo harorati 20-25° atrofida bo‘ladi.
Ertaga 1-oktyabr kuni antitsiklon respublikaning barcha hududlariga tarqaladi. Toshkent viloyatida kechasi va ertalab va Farg‘ona vodiysi viloyatlarida biroz yomg‘ir yog‘adi, respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, qolgan hududlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Havo harorati kechasi 10-15° bo‘ladi, kunduzi 21-26° gacha pasayadi.
2-oktyabr kuni antitsiklon ta’siri hali ham davom etadi. O‘zbekiston bo‘yicha quruq va salqin ob-havo bo‘lishi kutilmoqda. Kechasi termometr ustuni 8-13° gacha pasayadi, kunduzi 21-26° atrofida bo‘ladi.
Ushbu kunlarda shimolda, janubda va cho‘l hududlarda ba’zi joylarda shamol 15-18 m/s gacha kuchayishi mumkin.

В выходные ожидается переменчивая погода, местами дожди
Сообщается, что сегодня, 30 сентября, по территории Узбекистана ожидается переменная облачность, по большей части территории сохранится погода без осадков, лишь по Республике Каракалпакстан с вторжением слабовыроженного антициклона с районов Кавказа, местами пройдет слабый дождь. Днем температура воздуха будет в пределах 20-25°.
Завтра, 1 октября антициклон распространится уже на всю территорию республики. По Ташкентской области ночью и утром и по областям Ферганской долины небольшой дождь, по предгорным и горным районам республики местами дождь, по остальной территории осадков не ожидается. Температура воздуха ночью 10-15°, днем понизится до 21-26°.
2 октября влияние антициклона еще продолжится. По Узбекистану ожидается сухая и прохладная погода. В ночные часы столбик термометра будет опускаться до 8-13°, днем в пределах 21-26°.