Концерт бериш учун АҚШга бормоқчи бўлган Райҳон Ғаниевага виза берилмади
Ўзбек шоу-бизнеси юлдузларидан бири Райҳон Ғаниева виза берилмагани учун АҚШнинг Нью-Йорк шаҳрида ўтказилиши режалаштирилган концерт дастурида иштирок эта олмайди. Хонанда бу ҳақда «Instagram»даги саҳифасида маълум қилди.
«Афсуски, менга виза беришни рад этишгани учун 12 майдаги концертда иштирок этолмайман. 2009 йилда Америкада бўлганимда биздан ватандошларимиз учун куйлаб беришимизни илтимос қилишганди. Биз фақат меҳнат визаси билангина қўшиқ куйлаш мумкинлигини билмагандик. Ўшанда пул олмасдан куйлаганмиз. Ўзимизникиларни, яқинларимизни хурсанд қилмоқчи эдик. Афсуски буни ҳуқуқбузарлик деб ҳисоблашди ва бу виза беришни рад этиш учун сабаб бўлди. Шоҳруҳхон ва Зиёдага омад ва муваффақиятлар тилайман», — деб ёзади Райҳон Инстаграмдаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, «Uzbek Stars» деб номланган концерт дастури 12 май куни бўлиб ўтади. Дастурда Шоҳруҳхон ва Зиёда чиқиш қилиши режалаштирилган.

Узбекскую певицу Райхон Ганиеву не пустили в США
Певице из Узбекистана Райхон Ганиевой отказали в американской визе из-за нарушения американского законодательства в прошлом. Об этом артистка написала на своей странице в Instagram.
«К большому сожалению, я не смогу присутствовать на концерте 12 мая, в связи с отказом в визе. В 2009 году, будучи в Америке, нас попросили спеть для наших соотечественников. Мы не знали, что это можно делать только по рабочей визе. Так как мы пели безвозмездно. Мы хотели порадовать наших? родных. К сожалению, это посчитали правонарушением и причиной отказа в визе. Я желаю всем нашим соотечественникам любви и счастья. Желаю @ziyodaqobilova @_shohruhhon_ удачи и успехов», — написала Райхон Ганиева.
Существует два вида рабочих виз в США — Н1В и Н2В, второй запрещает в дальнейшем претендовать на Green Card. Процесс их получения сходен, визы выдают по результатам собеседования в посольстве. Среди основных требований к желающим попасть в Америке — знание английского языка и наличие работодателя в Штатах.
Райхон Ганиева — узбекская актриса и певица, заслуженная певица Республики Узбекистан. Считается самой влиятельной певицей страны.