Ўзбекистон ва Қозоғистон президентлари Бухорода учрашди (фото)
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Қосим-Жўмарт Тўқаев амалий ташриф билан мамлакатимизга келди.
Олий мартабали меҳмонни Бухоро халқаро аэропортида давлатимиз раҳбари кутиб олди.
Миллий куй-қўшиқ ва рақслардан иборат тантанали кутиб олиш маросими бўлди. Икки мамлакатнинг давлат байроқлари кўтарилди ва фахрий қоровул саф тортди. Ҳарбий оркестр ижросида давлат мадҳиялари янгради.
Бугун етакчилар икки томонлама музокара ўтказадилар. Шунингдек, Бухоронинг тарихий обидаларини зиёрат қилиш, саноат корхоналари фаолияти билан танишиш ҳамда бошқа тадбирлар режалаштирилган.

Касым-Жомарт Токаев прибыл в Узбекистан (фото)
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев прибыл в нашу страну с рабочим визитом.
В международном аэропорту Бухары высокого гостя встретил глава нашего государства.
Состоялась торжественная церемония встречи с исполнением национальных песен и танцев. Были подняты государственные флаги двух стран и выстроен почётный караул.
Сегодня лидеры проведут двусторонние переговоры. Предусмотрены также посещение ряда достопримечательностей древней Бухары, ознакомление с деятельностью промышленных предприятий и другие мероприятия.