Murod Xonto‘rayevga hujum qilgan «niqoblilar» ustidan sud bo‘lib o‘tmoqda
Sportchi Murod Xonto‘rayevning ofisiga bostirib borib, unga sovuq qurol bilan tan jarohati yetkazgan niqobli bosqinchilar ustidan sud ishi boshlandi.
Hujumda ishtirok etgan yetti jinoyatchining olti nafari retsidivist ekani aniqlandi. Oliy sud matbuot xizmati tomonidan UzNews.uz’ga ma’lum qilinishicha, ayni vaqtda jinoiy ishlar bo‘yicha Shayxontohur tuman sudida quyidagi shaxslar ustidan ochiq sud majlisi bo‘lib o‘tyapti:
- I. Abdulahatov (1991 yilda tug‘ilgan, Farg‘ona viloyatida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan);
- T. Azizov (1992 yilda tug‘ilgan, Toshkent shahrida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan);
- S. Akbarov (1990 yilda tug‘ilgan, Toshkent shahrida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan);
- S. Vadenov (1992 yilda tug‘ilgan, Toshkent shahrida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan);
- O. Sodiqov (1985 yilda tug‘ilgan, Toshkent shahrida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan);
- J. Saynazarov (1988 yilda tug‘ilgan, Toshkent viloyatida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlanmagan);
- S. Fatxullayev (1991 yilda tug‘ilgan, Toshkent shahrida istiqomat qiladi, o‘zbek, O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi, ma’lumoti — o‘rta, muqaddam sudlangan).
Ushbu jinoyat jinoiy ishlar bo‘yicha Shayxontohur tuman sudida sudya Akmal Ergashev va xalq maslahatchilari B. Muslimov hamda M. Mirxamidov tomonidan ko‘rib chiqilmoqda. 2019 yilning 12 aprelida boshlangan sud majlisi davomida sudlanuvchilar va jabrlanganlar (M. Xonto‘rayev, S. Zunnunov va I. Saidov) bilan bir qatorda guvohlar ko‘rsatmalari tinglandi.

В Ташкенте проходит суд над напавшими на бойца Мурода Хантураева
В Ташкенте проходит суд над мужчинами, которые в масках напали на Мурода Хантураева, сообщает «UzNews.uz» со ссылкой на пресс-службу Верховного суда.
В Шайхантахурском районном суде по уголовным делам г.Ташкента проходит открытый суд по рассмотрению уголовного дела в отношении подсудимых:
- И. Абдулахатова (1991 г. р., уроженец Ферганской области, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим);
- Т. Азизова (1992 г. р., уроженец города Ташкента, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим);
- С. Акбарова (1990 г. р., уроженец города Ташкента, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим);
- С. Ваденова (1992 г. р., уроженец города Ташкента, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим);
- О. Садыкова (1985 г. р., уроженец города Ташкента, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим);
- Ж. Сайназарова (1988 г. р., уроженец Ташкентской области, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее не судим);
- С. Фатхуллаева (1991 г. р., уроженец города Ташкента, узбек, гражданин Республики Узбекистан, образование – среднее, ранее судим).
Судебный процесс проходит под председательством судьи Шайхантахурского районного суда по уголовным делам города Ташкента Акмаля Эргашева и народных заседателей Б. Муслимова и М. Мирхамидова.
Подсудимые обвиняются в совершении преступления, предусмотренного пунктами «а», «в» части 4 статьи 164 (разбой) Уголовного кодекса РУз.
В ходе судебного процесса, начавшегося 12 апреля 2019 года, заслушаны показания подсудимых, потерпевших (М. Хантураев, С. Зуннунов и И. Саидов) и некоторых свидетелей.
В настоящее время проводится судебное следствие. Опрашиваются остальные свидетели. Судебный процесс продолжается.