Ertaga O‘zbekistonda qanday ob-havo kutilmoqda?
Toshkentda havo o‘zgarib turadi, momaqaldiroq bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi kutiladi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-14, kunduzi 18-20 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 3-8, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 7-12, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, momaqaldiroq bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 7-12, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, momaqaldiroq bo‘lib, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi kutiladi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 7-12, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.

Какая погода ожидает нас 29 марта?
Центр гидрометеорологической службы при Министерстве чрезвычайных ситуаций сообщил о погоде в республике на 29 марта.
В Ташкенте переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-12 тепла, днем 13-15 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Температура ночью 3-8 тепла, днем 13-18 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Температура ночью 7-12 тепла, днем 15-20 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, дождь, местами возможен сильный. Возможна гроза. Температура ночью 7-12 тепла, днем 13-18 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, дождь, местами возможен сильный. Возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 13-18 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, временами осадки, местами возможны сильные, возможна гроза. Лавиноопасно. Температура ночью и днем 4-9 тепла.