Toshkent shahriga koronavirus infeksiyasi kirib kelishi va tarqalishi oldini olish bo‘yicha Toshkent shahar shtabining qaroriga ko‘ra, joriy yilning 16-mart kunidan boshlab Mirzo Ulug‘bek, Chilonzor va Yunusobod tumanlaridagi barcha umumta’lim maktablarini bir martalik karantin muddatiga (14 kun) onlayn o‘qitishga o‘tkaziladi.
Ushbu tumanlar hududida faoliyat olib borayotgan nodavlat va xususiy ta’lim tashkilotlariga 16-martdan boshlab bir martalik karantin muddatiga (14 kun) o‘quvchilarni masofaviy shaklda o‘qitishga o‘tkazish tavsiya etiladi.
Poytaxtimizdagi boshqa tumanlarda o‘qish bahorgi ta’tilga qadar karantin talablariga to‘liq rioya etilgan holda an’anaviy davom ettiriladi.

Школы в трёх районах Ташкента переведены на онлайн-обучение
С 16 марта обучение во всех школах Мирзо-Улугбекского, Чиланзарского и Юнусабадского районов Ташкента будет организовано в режиме онлайн, сообщил хокимият столицы.
Решение принято в связи с ростом заболеваемости коронавирусной инфекцией среди учащихся и учителей школ, говорится в сообщении. Дистанционное обучение будет длиться в течение 14 дней.
Негосударственным образовательным организациям, работающим в этих районах, также рекомендуется перевести учащихся на дистанционное обучение с 16 марта на разовый карантинный период (14 дней).
В остальных районах столицы обучение продлится до весенних каникул (20 марта) при полном соблюдении карантинных требований.