Bobosi bilan eskalatordan qulagan 3 yoshli nabiraning ahvoli haqida ma’lumot berildi
Shu yilning 18 fevral kuni Navoiy shahrida joylashgan «Yangi hayot» savdo majmuasidagi eskalatordan muvozanatni yo‘qotib, pastga qulab tushgan bobo va uning nabirasi haqida xabar berilgan edi.
Mazkur baxtsiz hodisa tufayli 1969 yilda tug‘ilgan fuqaro Sh.T. voqea joyida vafot etgan bo‘lsa, uning 3 yoshli nabirasi A.T. og‘ir ahvolda viloyat ko‘p tarmoqli bolalar tibbiyot markaziga yotqizilgan edi.
Xo‘sh, ayni paytda bolakayning ahvoli qanday? Bu haqda SSV matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Joriy yil 23 fevral holatiga ko‘ra, bemorning umumiy holati dinamikada yaxshilanib bormoqda. Ayni paytda viloyat ko‘p tarmoqli bolalar tibbiyot markazining tajribali shifokorlari tomonidan standart bo‘yicha muolajalar davom ettirilyapti.

Напомним, что 18 февраля в торговом центре «Янги хаёт» в Навои произошел несчастный случай. 53-летний мужчина, держа на руках 3-летнюю внучку, спускался на эскалаторе с 5 на 4 этаж. В какой-то момент мужчина потерял равновесие и вместе с внучкой упал на 1 этаж. Дедушка погиб на месте, трехлетняя девочка была госпитализирована в областной многопрофильный детский медицинский центр.
Как сообщили в пресс-службе Минздрава, по состоянию на 23 февраля самочувствие ребенка улучшается. Опытные медицинские работники областного многопрофильного медицинского центра проводят лечение по соответствующим стандартам.
В ближайшие дни девочку переведут из реанимации в педиатрическое отделение.
Сообщается, что за состоянием ребенка ежедневно наблюдают специалисты республиканского специализированного научно-практического медицинского центра педиатрии.