Otabek Umarovdan bo‘shagan lavozimlarni Mahmudov va Qurbonov egalladi
Otabek Umarov O‘zbekiston triatlon federatsiyasi va Aralash jang san’ati (MMA) assotsiatsiyasi rahbarligi lavozimlaridan iste’foga chiqqani xabari berilgandi.
Bugun bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston MMA assotsiatsiyasi va triatlon federatsiyasining qo‘shma yig‘ilishida tashkiliy masala ko‘rib chiqildi.
Milliy Olimpiya qo‘mitasi xabar qilishicha, qo‘shma yig‘ilishda triatlon federatsiyasi raisligiga O‘zbekiston Xavfsizlik kengashi Kotibi Viktor Mahmudov, MMA assotsiatsiyasi rahbarligiga esa O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vaziri Bahodir Qurbonov saylandi.
Eslatib o‘tamiz, Umarov Aralash jang san’ati (MMA) assotsiatsiyasini o‘tgan yili noyabridan, triatlon federatsiyasi esa 2019-yil mart oyidan beri boshqarib kelayotgan edi.

Новыми руководителями Федерации триатлона и Ассоциации ММА стали Виктор Махмудов ва Баходир Курбанов
Ранее мы сообщали о том, что Отабек Умаров досрочно покинул руководящие посты Федерации триатлона и Ассоциации MMA.
На внеочередных отчетно-выборных конференциях 14 августа избраны новые руководители Федерации триатлона и Ассоциации смешанных боевых искусств Узбекистана, сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета.
Новым председателем Федерации триатлона избран секретарь Совета безопасности при президенте Узбекистана Виктор Махмудов.
Президентом Ассоциации смешанных боевых искусств выбран министр обороны Узбекистана Баходир Курбанов.