Qoraqalpog‘istonda 516 kishi qo‘lga olindi — Milliy gvardiya
AOKAda o‘tkazilgan brifingda Favqulodda holat davrida Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududining komendaturasi tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi axborot xizmati rahbari Davron Jumanazarovning ma’lum qilishicha, Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi tartibsizliklarda qatnashganlikda gumonlanib, 516 kishi qo‘lga olingan.
Avvalroq Bosh prokuratura tomonidan Qoraqalpog‘istonning Nukus shahrida ro‘y bergan tartibsizliklarda qurbon bo‘lganlar va jarohat olganlar haqida ma’lumot berilgandi.

За участие в беспорядках в Каракалпакстане задержаны более 500 человек
В Агентстве информации и массовых коммуникаций состоялся брифинг с участием должностных лиц Национальной гвардии и Генеральной прокуратуры.
Как сообщил руководитель пресс-службы Нацгвардии Даврон Жуманазаров, 1−2 июля за участие в беспорядках были задержаны 516 человек. В отношении задержанных ведётся следствие, к некоторым из них применены меры административного наказания и они отпущены из-под стражи.
В ночь с 3 на 4 июля за нарушение требований комендантского часа (с 21:00 до 7:00) было задержано 110 человек, бесцельно находившиеся на улице. На штрафстоянку помещено 12 автотранспортных средств.