Senatning o‘n oltinchi yalpi majlisi bo‘lib o‘tmoqda
25-iyun kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining o‘n oltinchi yalpi majlisi o‘z ishini boshladi.
Majlisda «Rasmiy statistika to‘g‘risida»gi, «Vijdon erkinligi va diniy tashkilotlar to‘g‘risida»gi, «Sudlar to‘g‘risida»gi, «O‘zbekiston Respublikasining davlat tili to‘g‘risida»gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuniga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida»gi, «2021-yil uchun O‘zbekiston Respublikasining Davlat budjeti to‘g‘risida»gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuniga o‘zgartishlar kiritish haqida»gi, «Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish tartibi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida»gi O‘zbekiston Respublikasi qonunlari muhokama qilinishi nazarda tutilgan.

В Ташкенте начало свою работу шестнадцатое пленарное заседание Сената
Сегодня, 25 июня, в Ташкенте начало свою работу шестнадцатое пленарное заседание Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Как сообщалось ранее, на заседании будут обсуждены законы Республики Узбекистан «Об официальной статистике», «О свободе совести и религиозных организациях», «О судах», «О государственном языке Республики Узбекистан», «О Государственном бюджете Республики Узбекистан на 2021 год», «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан в связи с дальнейшим совершенствованием порядка противодействия легализации доходов, полученных от преступной деятельности».