Toshkent kichik halqa yo‘lining ayrim qismlari vaqtincha yopilmoqda
2020-2021-yillar kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish dasturi doirasida 2 iyuldan boshlab Olmazor tumani KXAY ko‘chasining Farobiy ko‘chasi bilan kesishmasidan Beruniy ko‘chasi kesishmasigacha bo‘lgan yo‘nalishdagi magistral issiqlik tarmog‘ini kapital ta’mirlash ishlari boshlanmoqda. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Ushbu magistral issiqlik tarmog‘i 1986 yili qurilgan bo‘lib, issiqlik tarmog‘ining kapital ta’mirlanayotgan qismida oxirgi 3 yil davomida 30dan ortiq avariya holatlari qayd etildi.
Ta’mirlash ishlari 14 kun davomida, aholiga issiq suv ta’minoti uzilmagan tartibda amalga oshiriladi. Ish jarayonida KXAY ko‘chasining Beruniy ko‘chasidan Farobiy ko‘chasigacha bo‘lgan yo‘nalishi qisman yopiladi va avtotransport vositalari qatnovi KXAY ko‘chasining Farobiy ko‘chasidan Beruniy ko‘chasigacha bo‘lgan tomonidan ko‘chani ikkiga bo‘lgan holda amalga oshiriladi.
Shu munosabat bilan haydovchilarga yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan tirbandliklarning oldini olish maqsadida aylanma yo‘llardan foydalanishlari tavsiya etiladi.

В Ташкенте на 14 дней закроют часть малой кольцевой дороги в Алмазарском районе
В рамках подготовки к осенне-зимнему периоду 2020-2021, со 2 июля будут проходить работы по капитальному ремонту магистрального теплопровода, который проходит по улице МКАД в Алмазарском районе – от её пересечения с улицей Фараби по направлению к улице Беруни. Об этом сообщила пресс-служба хокимията города Ташкента.
Данная магистральная теплосеть построена в 1986 году, за последние 3 года в её части, где будет проходить ремонт, возникло более 30 аварийных ситуаций, отметили в хокимияте.
Ремонтные работы продолжатся 14 дней – без отключения населения от горячего водоснабжения. В процессе работ МКАД, по направлению от улицы Беруни к пересечению с улицей Фараби, будет частично закрыта, движение автотранспортных средств будет проходить по одной стороне МКАД, разделённой на две части.
В связи с этим рекомендуем водителям воспользоваться объездными путями во избежание возможных пробок.