Foto: Saida Mirziyoyeva.
Qat’iy va doimiy nazoratni talab qiladigan yana bir muhim masala - giyohvand moddalar savdosi va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashish ekani ma’lum qilindi.
Bugun Prezident Administratsiyasida kuch tuzilmalari rahbarlari bilan ishchi yig‘ilish o‘tkazildi. Narkojinoyatchilik, jinoiy guruhlar va noqonuniy qurol-yarog‘ aylanmasiga qarshi kurashish bo‘yicha muvofiqlashtirilgan samarali tizimni qisqa muddatda yaratish vazifasi qo‘yildi.
«Jamiyatda, birinchi navbatda yoshlar orasida giyohvand moddalarning tarqalishiga yo‘l qo‘ymaslik, yosh avlodni giyohvandlik balosidan asrash va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash davlatning bevosita burchidir. Bu yo‘nalishdagi har qanday noqonuniy xatti-harakatlarga qat’iy ravishda chek qo‘yilishi shart», deyiladi xabarda.

Фото: Telegram/Saida Mirziyoyeva
Сегодня, 28 ноября, руководитель Администрации Президента Саида Мирзиёева провела рабочую встречу с руководителями силовых структур по вопросам борьбы с наркоторговлей и организованной преступностью. Об этом сообщается в Telegram-канале Мирзиёевой.
Была поставлена задача в кратчайшие сроки создать скоординированную эффективную систему по противодействию наркопреступности, криминальным группировкам и незаконному обороту оружия.
«Недопущение распространения  наркотиков в обществе, и в первую очередь среди молодёжи, защита подрастающего поколения от наркотической чумы и обеспечение безопасности граждан – прямой долг государства.  И любые попытки незаконных действий в этом направлении должны решительно пресекаться», — написала Саида Мирзиёева.