O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi deb e’lon qilinishi kutilayotgan Fabio Kannavaro yiliga 3,5-4 mln yevro atrofida maosh oladi, deb xabar berdi «Sport-Ekspress» kelishuvga yaqin manbaga asoslanib.
Bunga uning murabbiylar shtabi xarajatlari ham kiradi.
Nashr qayd etishicha, shartnoma tuzilsa, 52 yoshli Kannavaro terma jamoa murabbiyi sifatida jahondagi eng ko‘p maosh oluvchi to‘rtinchi mutaxassisga aylanadi. Eng ko‘p maosh oluvchilar uchligi — Karlo Anchelotti (Braziliya terma jamoasi), Tomas Tuxel (Angliya) va Yulian Nagelsman (Germaniya).
Kannavaro O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi bilan bir yillik shartnoma imzolashi kutilmoqda. Milliy jamoa JCh-2026da muvaffaqiyatli ishtirok etsa, Fabio Yevropaga qaytishi yoki O‘zbekiston bilan shartnomani uzaytirishi mumkin.

Ожидается, что главным тренером национальной сборной Узбекистана будет назначен Фабио Каннаваро, который будет получать зарплату в размере около 3,5–4 миллионов евро в год. Об этом сообщает издание «Спорт-Экспресс» со ссылкой на источник, близкий к соглашению.
В эту сумму входят также расходы на его тренерский штаб.
Издание отмечает, что если контракт будет подписан, 52-летний Каннаваро станет четвертым самым высокооплачиваемым тренером национальных сборных в мире. Тройка самых высокооплачиваемых — Карло Анчелотти (сборная Бразилии), Томас Тухель (сборная Англии) и Юлиан Нагельсман (сборная Германии).
Ожидается, что Каннаваро подпишет с Футбольной ассоциацией Узбекистана контракт сроком на один год. Если национальная команда успешно выступит на чемпионате мира 2026 года, Фабио может либо вернуться в Европу, либо продлить контракт с Узбекистаном.