Test imtihonlari kechiktirilishi mumkin
AOKA zalida «2020-2021-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga abituriyentlarni onlayn ro‘yxatga olish yakunlari, tahlil va xulosalar» mavzusida bo‘lib o‘tayotgan matbuot anjumanida DTM bosh boshqarma boshlig‘i Barno Rajabov imtihonlar kechiktirilishi mumkinligini ma’lum qildi.
«Imtihonni keyinga ko‘chirish bo‘yicha taklif berilgan. Karantin cheklovlari qachon bekor qilinsa, test sinovi o‘shanda o‘tkaziladi. Agar 15-avgustda bekor qilinsa, 15-avgustdan keyin, 1-sentyabrda bekor kilinsa, 1-sentyabrdan keyin o‘tkaziladi.
Imtihonlar o‘tkaziladigan joylar hali tasdiqlanmagan. Tasdiqlangandan keyin ma’lum qilamiz. Statsionarga aylantirilgan pavilonda imtihon o‘tkazilmaydi.

В Узбекистане могут перенести вступительные экзамены
В Узбекистане могут перенести дату вступительных экзаменов. Об этом на пресс-конференции в АИМК сообщил начальник главного управления ГТЦ Барно Раджабов.
«Внесено предложение о переносе вступительных экзаменов. Тестирование будет проведено после снятия карантинных ограничений. Если они будут отменены 15 августа, значит — после 15 августа, если отменят после 1 сентября, то значит — после 1 сентября.
Места, где будет проводиться тестирование, ещё не утверждены. После утверждения мы сообщим об этом. Тестирование в павильоне, который используется как стационар, проводиться не будет.
Площадками, отобранными для сдачи экзаменов, будут сооружения большой вместимости»,- заявил Барно Раджабов.