Ўзбекистон Президентининг ташрифи шарафига расмий қабул маросими бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев рафиқаси билан бирга Белград шаҳрида давлатимиз раҳбарининг Сербияга ташрифи муносабати билан ташкил этилган расмий қабул маросимида иштирок этди.
Олий мартабали меҳмонларни Сербия Республикаси Президенти Александр Вучич, Биринчи хоними Тамара Вучич, Халқ мажлиси Раиси Ана Брнабич, Бош вазир Журо Мацут ва бошқа расмий шахслар қутладилар.
Тадбирда Ўзбекистон Президентининг Сербияга илк расмий ташрифининг тарихий аҳамияти, икки мамлакат ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш ва мустаҳкамлаш учун янги имкониятлар очаётгани алоҳида таъкидланди.
Ўзбекистон ва Сербия халқлари ўртасидаги алоқалар анъанавий дўстона руҳда ривожланаётганига алоҳида эътибор қаратилди.
Ўзбекистон делегациясининг ташрифи шарафига «Кула Белград» осмонўпар биноси Ўзбекистон Республикаси давлат байроғи рангларида ёритилди.

Состоялся официальный прием в честь визита Президента Узбекистана
В рамках программы пребывания в Белграде Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев вместе с супругой принял участие в официальном приеме, организованном в честь визита главы нашего государства в Сербию.
Высоких гостей приветствовали Президент Республики Сербия Александр Вучич, Первая леди Тамара Вучич, Председатель Народной скупщины Ана Брнабич, Премьер-министр Джуро Мацут и другие официальные лица.
В ходе мероприятия была подчеркнута историческая значимость первого официального визита Президента Узбекистана в Сербию, который открывает новые возможности для дальнейшего расширения и укрепления взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами.
Особое внимание было уделено традиционно дружественному характеру связей между народами Узбекистана и Сербии.
В честь визита узбекской делегации небоскреб "Кула Белград" был подсвечен в цветах государственного флага Республики Узбекистан.