Botir Parpiyev statsionarga tushib qoldi
Davlat soliq qo‘mitasining sobiq raisi Botir Parpiyev davlat statsionariga tushib qoldi. Bu ma’lumotni «Xabar.uz»ning Sog‘liqni saqlash vazirligidagi manbasi tasdiqladi.
«Xabar.uz»ga ma’lum bo‘lishicha, Prezident Shavkat Mirziyoyev Andijondagi selektor yig‘ilishida viloyatning yarmini xususiylashtirib olgan odam hammasini qaytaradi, deb aytgan. Shundan so‘ng Parpiyevning sog‘lig‘i yomonlashgan.
Eslatib o‘tamiz, Botir Parpiyevga aloqador mansabdor shaxslar birin-ketin ishdan olingani haqida avvalroq xabar bergan edik.
B.Parpiyev joriy yilning 11-may kuni Davlat soliq qo‘mitasi raisligidan olingandi. 19-may kuni Milliy olimpiya qo‘mitasida O‘zbekiston taekvondo WTF assotsiatsiyasining navbatdan tashqari saylov Konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda Botir Parpiyev assotsiatsiya rahbarligidan ham ozod etilgandi.

Госпитализирован экс-председатель налогового комитета Ботир Парпиев
Бывшый глава Государственного налогового комитета Ботир Парпиев попал в государственный стационар. Эту новость потвердил источник «Xabar.uz» в Министерстве здравоохранения.
Как сообщили «Xabar.uz» Президент Шавкат Мирзиёев на селекторе в Андижане сказал, что человек, приватизировавший половину области, должен все вернуть. После этого здоровье Парпиева ухудшилось.
Напоминаем, что сегодня СМИ сообщали, что должностные лица, имеющие отношение к Ботиру Парпиеву один за другим были освобождены от должностей.
Б. Парпиев 11 мая был освобожден от должности председателя Государственного налогового комитета. 19 мая в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялась внеочередная отчетно-выборная конференция Ассоциации таэквондо WTF Узбекистана. На мероприятии Ботир Парпиев был освобожден от должности президента ассоциации.