Бухорода «Nexia-2» йўл четида кетаётган болаларни уриб юборди. Улардан бири машина остида қолган
Мудҳиш ҳодиса кеча, 23 ноябрь куни соат 16:30 ларда Бухоро вилояти, Қоракўл тумани ҳудудидан ўтувчи 4Р-76 автомобиль йўлининг 1-километрида жойлашган 15-мактаб яқинида содир бўлган.
Расмий хабарларга кўра, 1999 йилда туғилган ҳайдовчи З.М. «Nexia-2» русумли автомобилда тезликни меъёридан ошириб ҳаракатланаётган вақтда пиёдалар ўтиш жойидан велосипедни еталаб ўтаётган фуқаронинг велосипедини уриб юборган ва бошқарувни йўқотиб, пиёдалар йўлакчасида кетаётган икки нафар болани уриб юбориб, автомобиль ағдарилган.
ЙТҲ натижасида пиёдалардан бири, 2013 йилда туғилган У.У. тан жароҳати билан шифохонага ётқизилган.
Мазкур ЙТҲ юзасидан Қоракўл тумани ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан терговолди суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Бухаре автомобиль совершил наезд на школьников
23 ноября около 16:30 в Каракульском районе Бухарской области произошло ДТП, в котором по вине водителя, ехавшего с превышением скорости и нарушившего другие ПДД, могли погибнуть сразу несколько человек. Видеозаписи инцидента появились в социальных сетях.
Как сообщила пресс-служба СБДД ДОБ МВД Узбекистана, водитель Nexia недалеко от школы №15 чуть не сбил велосипедиста, который шёл по пешеходному переходу на свой сигнал светофора. Пешеход спасся, добежав до середины улицы, при этом машина ударила по велосипеду.
Водитель — З. М. 1999 года рождения — начал тормозить, машину занесло, и она вылетела на встречную полосу движения, перевернулась и упала на двух школьников, которые шли по тротуару. Одного мальчика от удара отбросило, он сразу поднялся, другой (2013 года рождения) получил травмы и госпитализирован. Третий мальчик успел отбежать в сторону.