Наманганда 26 ёшли эркак хотинини ўлдириб, сўнг ўз жонига қасд қилган
Ижтимоий тармоқларда Наманган давлат университети олдида йигит ўзи севган қизини пичоқлаб ўлдириб қўйгани айтилган видеохабар тарқалди.
Бош прокуратура ахборот хизмати берган расмий маълумотга кўра, ҳақиқатда НамДУ олдида бугун соат 12:00ларда қотиллик жинояти содир этилган.
Расмий маълумотда келтирилишича, Тўрақўрғон туманидан яшовчи 26 ёшли эркак ўзининг 23 ёшли турмуш ўртоғини хўжалик пичоғи билан қасддан ўлдирган. Сўнг, у ўзига бир неча маротаба пичоқ билан жароҳат етказиб, ўз жонига суиқасд қилган.
Шу вақтда, воқеа жойида бўлган фуқаролар томонидан ўз жонига суиқасд қилган эркак шифохонага ҳушсиз ҳолатда олиб борилган.
Аниқланишича, ушбу жиноятни содир қилган шахс турмуш ўртоғи билан 2022 йилнинг январь ойидан буён ўзаро оилавий жанжал сабабли ажрашиб, бирга яшамасдан келган.
Шундан сўнг, у турмуш ўртоғини ўзи билан бирга яшашга мажбур қилиб, асоссиз рашк қилиб келган ҳолда бир неча маротаба жанжаллашиб юрган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 97-моддаси (Қасддан одам ўлдириш) билан жиноят иши қўзғатилди.

В Намангане мужчина убил бывшую жену и попытался покончить с собой
В социальных сетях распространилось сообщение о том, что в Намангане мужчина убил свою девушку, ранив её ножом. Ситуацию прокомментировали в пресс-службе УВД Наманганской области.
Как уточняется, 6 мая в 12:00 житель Туракурганского района поссорился со своей бывшей супругой перед зданием Наманганского государственного педагогического института. В ходе конфликта мужчина ударил девушку ножом. Гражданка скончалась на месте происшествия.
После этого мужчина попытался покончить с собой. Гражданин был доставлен в больницу в бессознательном состоянии, сообщили в Генеральной прокуратуре.
Супруги развелись в январе 2022 года, с тех пор граждане жили раздельно. Подозреваемый устраивал ссоры и требовал, чтобы жена вернулась к нему.
Возбуждено уголовное дело по статье 97 (умышленное убийство) Уголовного кодекса, подозреваемый задержан. Ведется следствие.