Қозоғистон президенти Қасим-Жомарт Тоқаев расмий кутиб олиш маросимидан репортаж (видео)
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев 14 апрель куни давлат ташрифи билан мамлакатимизга келгани ҳақида хабар бергандик.
Давлат ташрифининг асосий тадбирлари бугун, 15 апрель куни Кўксаройда бўлиб ўтмоқда. Маросим Президент матбуот хизматининг «Фейсбук»даги расмий саҳифасида трансляция қилинди.
Кўксарой қароргоҳида Қозоғистон президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтмоқда. Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди. Ҳар икки давлат мадҳияси янгради.
Тор ва кенгайтирилган таркибдаги музокараларда икки томонлама ва минтақавий ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилиниши, қатор муҳим икки томонлама ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.
Шунингдек, президентлар Ўзбекистонда Қозоғистон йилининг расмий очилиш маросимида ҳам иштирок этади.

Как в Ташкенте встретили Касыма-Жомарт Токаева? (видео)
Как мы сообщали ранее, по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев 14 апреля прибыл в нашу страну с государственным визитом.
Официальная встреча высокого гостя состоялась 15 апреля в резиденции Куксарой. Церемония транслировалась по официальной странице в «Facebook» пресс-службы главы государства.
Напомним, в ходе переговоров в узком и расширенном составах будут обсуждены перспективы дальнейшего укрепления двустороннего сотрудничества и регионального взаимодействия, планируется подписание ряда важных совместных документов.