2021-yil 18-aprel kuni soat 19:30 larda 21 yoshli M.Ahliddin va T.Ismoiljonlar Farg‘ona viloyati Rishton tumani Chek Nasriddin mahallasiga tanishining oldiga kelgan 22 yoshli T.Javlonbekni «mahalladagi qizlarning oldiga nega kelding?» deb, uni hech bir sababsiz yuziga urgan, hayoti va sog‘ligi uchun xavfli bo‘lmagan zo‘rlik ishlatib, egnidagi jami narxi 200 000 so‘mlik kurtkasi va bir juft oyoq kiyimi, narxi 1 000 000 so‘mlik telefon apparatini ochiqdan-ochiq talon-toroj qilib, hodisa joyidan yashiringanlar.
O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamentiga ko‘ra, olib borilgan tergovga qadar tekshiruv harakatlari davomida M.Ahliddin va T.Ismoiljonlar protsessual tartibda ushlanib, ulardan kurtka, bir juft erkaklar oyoq kiyimi va bir dona telefon apparati ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Rishton tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan M.Ahliddin va T.Ismoiljonlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi 2-qismi «v» bandi (Talonchilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Фергане молодые люди обокрали парня, пришедшего к махаллинским девушкам
18 апреля примерно в 19:30 часов в Риштанском районе Ферганской области 21-летний М. Ахлиддин и Т. Исмоилжон беспричинно нанесли один удар по лицу 22-летнему Т. Жавлонбеку, мотивируя свои действия тем, что парень якобы пришёл в данную махаллю к проживающим в ней их махаллинским девушкам, после чего применив в отношении него силу не опасную для жизни и здоровья завладели принадлежащими ему курткой и обувью общей стоимостью 200.000 сум, а так же мобильным телефоном марки «Alcatel» стоимостью 1.000.000 сум после чего скрылись с места происшествия.
В ходе проведённой доследственной проверки были задержаны М. Ахлиддин и Т. Исмоилжон у которых в качестве вещественных доказательств была изъята куртка, одна пара обуви, а так же мобильный телефон марки «Alcatel» принадлежащие потерпевшему, сообщает Следственный департамент при МВД.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Риштанского района в отношении М. Ахлиддина и Т. Исмоилжона возбуждено уголовное дело по п. «в» ч. 2 ст. 166 (грабёж) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Расследование уголовного дела продолжается.