Toshkent shahri hokimiga yangi o‘rinbosar tayinlandi
Mirhamidov Mirmuhammad Mirshohidovich Toshkent shahar hokimining komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘yicha o‘rinbosari etib tayinlandi.
U 1982 yil Toshkent shahrida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy, mutaxassisligi — huquqshunos. O‘zbekiston Milliy universiteti hamda Toshkent davlat yuridik institutini tamomlagan. Adliya katta maslahatchisi.
Mirmuhammad Mirhamidov 2006 yildan boshlab prokuratura tizimida turli mas’ul lavozimlarda faoliyat yuritib kelgan.
2023 yildan bugungi kunga qadar O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etishda qonuniylik ijrosi ustidan nazorat boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari lavozimida ishlagan.

Мирхамидов Мирмухаммад Миршахидович назначен на должность заместителя хокима города Ташкента по вопросам комплаенс- и внутреннего контроля по противодействию коррупции. Об этом сообщает пресс-служба столичного хокимията.
Мирмухаммад Мирхамидов родился в 1982 году в городе Ташкенте. Имеет высшее образование, по специальности — юрист. Окончил Национальный университет Узбекистана, а также Ташкентский государственный юридический институт. Имеет классный чин старшего советника юстиции.
С 2006 года осуществлял трудовую деятельность в органах прокуратуры, занимая различные должности.
С 2023 года по настоящее время работал в должности заместителя начальника управления по надзору за законностью исполнения судебных актов и актов иных органов Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.