Shuhrat Do‘sbekov Bekobod tumaniga hokim etib tayinlandi
Do‘sbekov Shuhrat Begimqulovich Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashining qarori bilan tuman hokimi etib tayinlandi.
Sh. Do‘sbekov 1980 yili Toshkent viloyati Piskent tumanida tug‘ilgan. Ma’lumoti – oliy. 2008 yil Toshkent davlat agrar universitetini tamomlagan.
Shuhrat Do‘sbekov faoliyati davomida Toshkent viloyati qishloq xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘i, Bekobod tumani hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
Tayinlovga qadar O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Toshkent viloyati Kengashi raisi lavozimida ishlab kelayotgan edi.

Назначен новый хоким Бекабадского района
Сегодня, 28 декабря, состоялась внеочередная сессия Бекабадского районного Совета народных депутатов, сообщает пресс-служба хокимията Ташкентской области.
В ходе сессии на должность хокима Бекабадского района была одобрена кандидатура Дусбекова Шухрата Бегимкуловича.
До назначения он работал председателем Ташкентского областного совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана.
На данном посту Шухрат Досбеков сменил Шухрата Мирзаева, занимавшего пост хокима с августа этого года и недавно задерженного по делу о коррупции.