Buxoro viloyati G‘ijduvon tumanida 25 nafar yosh bolani avtomobiliga mindirib olgan haydovchi ayol aniqlandi. Bu haqda Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizligi departamenti Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, G‘ijduvon tumanidan o‘tuvchi avtomagistral yo‘lda harakatlanib borayotgan «Spark» rusumli avtomobil to‘xtatilib tekshirilganda, haydovchi ayol o‘z avtomobiliga 25 nafar bolani mindirib olgani aniqlangan.
Aniqlanishicha, xususiy bog‘chada ishlovchi ayol o‘z bog‘chasidagi tarbiyalanuvchilarni har kuni shu tarzda uyiga olib borib qo‘ygan.
Holat haydovchining mahallasida jamoatchilik muhokama qilingan. Haydovchiga qanday jazo qo‘llanilgani haqida ma’lumot berilmagan.

В Бухаре воспитательница детсада везла в автомобиле Spark 25 детей
В Гиждуванском районе Бухарской области воспитательница частного детсада везла в автомобиле Spark 25 детей. Об этом сообщает пресс-служба областного УБДД.
Дети, в том числе младшего дошкольного возраста, находились и на заднем сиденье, и на переднем, и в багажнике. Женщина сказала, что их дома совсем рядом и что она делает это в первый раз.
В махалле, где проживает женщина, с участием сотрудников УБДД и жителей прошло обсуждение инцидента.
Пресс-служба управления, сообщившая об инциденте, упрекнула родителей детей, которые не могут обеспечить доставку детей в детсад и обратно.