Ibrohim Abdurahmonov qishloq xo‘jaligi vaziri etib tayinlandi
Shu kunga qadar oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri lavozimida ishlab kelgan Ibrohim Abdurahmonov qishloq xo‘jaligi vaziri etib tayinlandi.
Bu haqda Prezident Matbuot kotibi Sherzod Asadov ma’lum qilmoqda.
«Qarshi shahrida Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida Qashqadaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalari yuzasidan o‘tayotgan yig‘ilishda oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov qishloq xo‘jaligi vaziri etib tayinlanishi haqida e’lon qilindi», – deydi Asadov.
Ma’lumot uchun, Abdurahmonov Ibrohim Yo‘lchiyevich 1975-yil Namangan viloyati Chust tumanida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy. Biologiya fanlari doktori, professor, akademik.
1992-1997-yillarda Toshkent davlat universitetida tahsil olgan.
2001-yili Amerika Qo‘shma Shtatlarining Texas qishloq xo‘jaligi va mexanika universitetini tamomlagan.

Иброхим Абдурахмонов назначен министром сельского хозяйства
Министром сельского хозяйства назначен Иброхим Абдурахмонов, ранее занимавший пост министра высшего образования, науки и инноваций.
Об этом было объявлено на проходящем в Карши под председательством президента Узбекистана Шавката Мирзиёева совещании по вопросам социально-экономического развития Кашкадарьинской области, сообщил пресс-секретарь главы государства Шерзод Асадов.
Ранее стало известно о том, что Азиз Воитов, работавший министром сельского хозяйства Узбекистана, освобождён от должности, которую занимал с конца августа 2022 года.
Иброхим Абдурахмонов родился в 1975 году, окончил Ташкентский государственный университет и Техасский университет сельского хозяйства и механики (США).