Buxoroda Shavkat Mirziyoyev raisligida videoselektor yig‘ilishi boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida Buxoro viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan faollar yig‘ilishi boshlandi.
Davlatimiz rahbari mamlakatimiz ichki va tashqi siyosatida ulkan islohotlar amalga oshirilayotgani, uning natijalari har bir sohada sezilib, odamlar ertangi kunga umid bilan qarayotganini ta’kidladi.
— Hamma ishlarimiz, rejalarimiz O‘zbekiston xalqining manfaati uchun. Bu hududlarda, har bir ko‘chada, odamlar hayotida namoyon bo‘lishi uchun quyi darajada sifat, bilim, fidoyilik yuqori bo‘lishi kerak. Qarsaklar, balandparvoz gaplarga chek qo‘yib, har bir xonadon, shaxs bilan manzilli, alohida-alohida ishlash zarur, — dedi Shavkat Mirziyoyev.
Mamlakatimizning barcha hududlari singari Buxoro viloyatini ham jadal ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi daromadlarini oshirish va hayotini yaxshilash ishlariga ustuvor e’tibor qaratilayotgani qayd etildi.
– Moddiy ko‘mak, tizim bo‘masa, natija bo‘lmaydi. Shuning uchun har bir qarorni moddiy manbalari bilan qabul qilyapmiz. Buxoroga ham katta tayyorgarlik bilan keldik, – dedi Prezident.
2019-2020-yillarda viloyatda sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligi sohalarida umumiy qiymati qariyb 25 trillion 353 milliard so‘m bo‘lgan 625 ta investitsiya loyihalari dasturi ishlab chiqilgani ta’kidlandi. Bu salkam 30 ming doimiy ish o‘rni yaratishni ta’minlaydi.
Yig‘ilishda viloyat iqtisodiyotini rivojlantirish, investitsiya loyihalarini amalga oshirish, ish o‘rinlarini ko‘paytirish bo‘yicha ustuvor vazifalar belgilab berilmoqda.

Шавкат Мирзиёев проводит совещание в Бухаре
Под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева началось совещание актива по вопросам социально-экономического развития Бухарской области. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Глава государства отметил, что во внутренней и внешней политике осуществляются масштабные реформы, их результаты ощущаются во всех сферах, люди верят в завтрашний день.
- Все наши дела, планы - во имя интересов народа Узбекистана. Чтобы это проявлялось в регионах, чувствовалось в жизни людей, необходимы качество, знания, высокая самоотверженность в нижнем звене. Необходимо прекратить хлопать в ладоши и говорить высокопарные слова, а работать с каждым домом, человеком адресно и целенаправленно, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Подчеркнуто, что ускоренному социально-экономическому развитию, увеличению доходов и улучшению жизни населения приоритетное внимание уделяется и в Бухарской области.
– Без четко выстроенной финансовой системы не будет результата. Поэтому мы принимаем каждое постановление с определением источников финансирования, – сказал Президент.
Отмечалось, что разработана программа, предусматривающая реализацию в 2019-2020 годах в сферах промышленности, оказания услуг и сельского хозяйства 625 инвестиционных проектов на сумму 25 триллионов 353 миллиарда сумов. Это позволит создать 30 тысяч постоянных рабочих мест.
На совещании определяются приоритетные задачи по развитию экономики области, реализации инвестиционных проектов, увеличению рабочих мест. Посредством видеоконференцсвязи за совещанием наблюдают жители городов и районов.