Buxoroda «Tiko» ag‘darilib ketdi, haydovchi va yo‘lovchi vafot etdi
Buxoro viloyatining G‘ijduvon tumanida 5-avgust kuni haydovchining ehtiyotsizligi oqibatida «Tiko» rusumli avtomashina ag‘darilib ketdi va oqibatda ikki kishi vafot etdi.
Qashqadaryo viloyati Chiroqchi tumanida yashagan S.T. o‘zining «Tiko» rusumli avtomashinasida G‘ijduvon tumani hududidan o‘tuvchi «Navoiy-Zarafshon» avtomobil yo‘lining 68-km.da ketayotib, boshqaruvni eplay olmay, yo‘l chetiga ag‘darilgan.
O‘zbekiston Respublikasi IIV Jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar boshqarmasi xabariga ko‘ra, YTH natijasida haydovchi S.T. voqea joyida vafot etgan. Uning yo‘lovchisi, birga yashagan jiyani A.T. kasalxonaga yotqizilib, ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramay, shu yerda vafot etgan.

В Бухаре перевернулся «Тико», погибли водитель и пассажир
5 августа в Гиждуванском районе Бухарской области в последствии неосторожности водителя произошло ДТП со смертельным исходом.
С.Т., проживавший в Кашкадарьинской области управляя автомобилем марки «Тико» на 68-м км. Дороги «Навои-Зарафшон», не справился с управлением и перевернулся на обочине дороги.
Как сообщает управление по связям с общественностью и СМИ МВД Республики Узбекистан, в результате С.Т. скончался на месте происшествия, а родственник А.Т. не смотря на оказанную медицинскую помощь, скончался в больнице.