Kattaqo‘rg‘on tumanidagi maktab o‘qituvchisi Diana Yenikeyeva ishi bo‘yicha sud jarayoni yakuniga yetgani haqida xabar berilgandi.
«Daryo» nashri jinoyat ishlari bo‘yicha Samarqand viloyat sudining «Telegram»dagi rasmiy kanaliga tayanib xabar berishicha, Diana Yenikeyevaning bevaqt o‘limi holati bo‘yicha chiqarilgan sud hukmidan norozi bo‘lgan «KamAZ» haydovchisiga oid jinoyat ishi viloyat sudining apellyasiya instansiyasida joriy yilning 22- may kuni soat 10:00 da ko‘rib chiqiladi.
1-may kuni Kattaqo‘rg‘on tuman sudi hukmi bilan o‘qituvchini urib yuborgan yuk mashinasi haydovchisi Akrom Elmurodov Jinoyat kodeksining 266-moddasida ko‘zda tutilgan jinoyatni (yo‘l harakati xavfsizligi yoki transport vositalari ekspluatatsiyasi qoidalarini buzish) sodir etganlikda aybdor deb topilib, 6 yilga ozodlikdan hamda 3 yilga transport vositalarini boshqarish huquqidan mahrum qilingandi.

Водитель «КамАЗа» не согласен с решением суда. Дело Дианы Еникеевой будет пересмотрено
Как сообщает издание «Дарё» ссылаясь на официальноый канал Самаркандского областного суда в «Telegram», дело о водителе «КамАЗа» будет пересмотрено 22 мая в 10:00 в апелляционной инстанции областного суда в связи с тем, что водитель не согласен с решением суда о смерти Дианы Еникеевой.
Напомним, что 1 мая водитель грузового автомобиля Акром Элмурадов, который сбил учительницу был признан виновным в совершении преступления согласно статье 266 (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств)Уголовного кодекса и был приговорен к 6 годам лишения свободы и к 3 годам наказания в виде лишения права управлять транспортным средством.