Isroil Qatar poytaxtiga zarba berdi
Isroil havo kuchlari tomonidan uyushtirilgan havo hujumi natijasida Qatar poytaxti Dohada bir qator kuchli portlashlar sodir bo‘ldi.
Sabrien News xabariga ko‘ra, hujum nishoni Falastinning HAMAS harakatining bosh qarorgohi bo‘lgan. Qatar poytaxtida 10 dan ortiq portlash ovozi eshitildi.
Tel-Aviv zarbalar faktini tasdiqladi. Operatsiya Isroil mudofaa kuchlari va umumiy xavfsizlik xizmati (Shabaq) tomonidan amalga oshirildi. Ularning so‘zlariga ko‘ra, hujum XAMASning yuqori rahbariyatiga qaratilgan, aniq nishonlar aytilmagan.
Isroildagi yadroviy inshootlar ustidan uchuvchisiz samolyotlar tahdidi e’lon qilindi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq HAMAS G‘azo bo‘yisa muzokaralarga tayyorligini bildirgandi. Isroil esa urushni kuchaytirmoqda.

Израиль нанес несколько ударов по Дохе, столице Катара. Целью удара было руководство ХАМАС.
Телеканал Al Jazeera сообщает, что целью была переговорная делегация движения, которая обсуждала предложение президента США Дональда Трампа о прекращении огня в секторе Газа.
Руководство Катара решительно осудило удары Израиля по лидерам ХАМАС в Дохе. Об этом заявил представитель катарского МИД Маджед аль-Ансари.
«Государство Катар решительно осуждает трусливую атаку Израиля, направленную против жилых зданий, в которых проживали несколько членов политического бюро ХАМАС в столице Катара Дохе», — заявил официальный представитель МИД Маджед аль-Ансари в публикации на X.
Он подтвердил, что целью ударов были жилые здания, в которых находились некоторые члены политбюро ХАМАС, и назвал эту бомбардировку «преступным нападением, вопиюще нарушающим все международные законы и нормы и создающим серьезную угрозу безопасности жителям Катара».