Mahkumlarga posilka va banderollarni yetkazib berish qayta yo‘lga qo‘yildi
O‘zbekiston Respublikasida koronovirus infeksiyasining tarqalishini oldini olish bo‘yicha maxsus komissiyaning 6-maydagi yig‘ilish bayoniga asosan joriy yilning 8-may kunidan boshlab, Respublika hududida karantin cheklovlarini bosqichma-bosqich yumshatib borish belgilangandi.
Shu asosda Ichki ishlar vazirligi qoshidagi Jazoni ijro etish Bosh boshqarmasi tomonidan jazo muddatini o‘tayotgan mahkumlarning qonuniy huquq va erkinliklarini ta’minlash maqsadida, 15 may sanasidan boshlab mahkumlarga posilka va banderollarni yetkazib berishga ruxsat berilgan.
Shundan kelib chiqib, «O‘zbekiston pochtasi» AJ jazo muddatini o‘tayotgan mahkumlarga posilka va banderollarni yetkazib berish qayta yo‘lga qo‘yilgani ma’lum qilindi.

В Узбекистане возобновлена доставки посылок и писем осужденным, отбывающим наказание
Согласно протоколу заседания от 6 мая Специальной республиканской комиссии по предупреждению распространения коронавирусной инфекции в Республике Узбекистан, с 8 мая этого года планируется постепенное снятие карантинных ограничений в стране.
Исходя их этого, с целью обеспечения законных прав осужденных со стороны Главного управления исполнения наказаний при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан с 15 мая разрешена доставка посылок и писем осужденным.
С учетом вышесказанного, АО «Узбекистон почтаси» объявило о возобновлении доставки посылок и писем осужденным, отбывающим наказание.