O‘zPFL bosh direktori Omon G‘ofurov ishdan bo‘shash haqida ariza yozdi
O‘zbekiston Professional futbol ligasiga 2017 yilning 10 oktyabridan buyon rahbarlik qilib kelayotgan Omon G‘ofurov boshqa ishga o‘tayotganligi munosabati bilan ishdan bo‘shash haqida ariza yozdi. Bu haqda PFL rasmiy saytida xabar berib o‘tdi.
«O‘tgan vaqt davomida mamlakat futbolini rivojlantirish yo‘lida qo‘limizdan kelgancha ishladik. Mana shu davrda yelkama-yelka mehnat qilgan jamoamizga o‘z minnatdorchiligimizni bildiraman. Mashaqqatli yo‘lda O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasining yangi rahbariyatiga kuch-quvvat, omad va zafarlar tilayman.
Ish bor joyda albatta xato va kamchiliklar ham bo‘ladi. Buning uchun mamlakat futboli jamoatchiligidan, futbol muxlislaridan uzr so‘rayman. O‘zbekiston futboli va uning muxlislari katta g‘alabalarga munosib. Hammasi uchun rahmat», — deb aytib o‘tdi Omon G‘ofurov o‘z arizasi haqida ma’lumot berib.

Гендиректор ПФЛУз Омон Гафуров подал заявление об отставке
Омон Гафуров, возглавляющий Профессиональную футбольную лигу Узбекистана с 10 октября 2017 года, подал заявление об отставке. Об этом сообщается на сайте ПФЛУз.
«За это время мы много работали над развитием футбола. Я хотел бы поблагодарить нашу команду, с которой мы работали плечом к плечу. Желаю новому руководству Футбольной ассоциации Узбекистана сил, удачи и побед на предстоящем пути. В работе определенно бывают ошибки и упущения. Я прошу прощения у футбольной общественности и футбольных фанатов за это. Узбекский футбол и его фанаты заслуживают больших побед. Я благодарю всех», - сказал Омон Гафуров, ссылаясь на свое заявление.