Paynet qurilmasini o‘g‘irlagan «shovvozlar» qo‘lga olindi
Bildirilishicha, Navoiy shahrilik, bir-birini avvaldan tanigan uch nafar yigit tun yarmida Taraqqiyot mahallasi hududida joylashgan paynet qurilmasiga «hujum» qilishgan. Ular yuzlariga niqob, qo‘llariga tibbiy qo‘lqop kiyib, davlat raqami mavjud bo‘lmagan avtomashinaga paynet pul jo‘natish qurilmasini yuklab, o‘g‘irlab ketishgan. Aniqlanishicha, qurilma ichida 5 263 000 so‘m pul bo‘lgan.
Navoiy viloyat IIB tezkor qidiruv xizmati Jinoyat qidiruv boshqarmasi mulkiy turdagi jinoyatlarga qarshi kurash bo‘limi xodimlari tomonidan olib borilgan tezkor sa’y-harakatlar natijasida shu tunning o‘zida navbatdagi rejani amalga oshirmoqchi bo‘lgan uch nafar «shovvoz» qo‘lga olingan.
Ularga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan ish qo‘zg‘atilgan. Shuningdek, yetkazilgan 36 763 000 so‘m miqdoridagi zararni qoplash majburiyati yuklandi.

В Навои задержаны молодые люди (в возрасте от 22 до 24 лет), укравшие устройство Paynet. Об этом Xabar.uz сообщил руководитель пресс-службы областного УВД Фаёз Касимов.
Трое жителей города Навои, ранее знакомые друг с другом, среди ночи надели маски и медицинские перчатки, погрузили устройство Paynet, установленное в махалле Таракиёт, в автомобиль без государственных номерных знаков и похитили его. Как выяснилось, внутри устройства находилось 5 263 000 сумов.
В результате оперативных действий сотрудников службы оперативного розыска УВД Навоийской области в ту же ночь трое злоумышленников, намеревавшихся осуществить очередной план, были задержаны.
В отношении них возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса. Также на них возложена обязанность возместить ущерб в размере 36 763 000 сумов.