Pensiyangiz miqdorini bilishni xohlaysizmi? Bu juda oson!
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi budjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasining tashabbusi hamda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish Jamg‘armasining moliyaviy ko‘magi, shuningdek «Mobi Tel Inform» MChJning tashkiliy-texnik yordami asosida Pensiya jamg‘armasi tomonidan pensiya va nafaqalarni oluvchi shaxslarga SMS-Pensiya interaktiv xizmati taqdim etilganligini ma’lum qilindi.
Axborotni olish uchun individual ravishda SMS–so‘rovi talab qiladigan SMS-xabarlar quyidagilardan iborat:
1.Pensiya yoki nafaqa miqdorini aniqlash uchun:
Joriy davrga - *7000007*61# ni SMS tarzida qisqa 10711 raqamiga yuboring
Oldingi davr uchun - *7000007*61*052018# ni SMS tarzida qisqa 10711 raqamiga yuboring.
Bunda, 7000007 - pensiya va nafaqa oluvchining pensiya guvohnomasidagi shaxsiy xisob raqami;
61 - SMS tizimidagi kod;
052018 – talab qilingan (o‘tgan) davr uchun SMS–ma’lumot. Ushbu davr SMS- so‘rov yuborilgan sanadan 3 oy mobaynida bo‘lishi zarur.
2.Pensiya yoki nafaqa tayinlangan sanani aniqlash uchun - *7000007*63# ni SMS tarzida qisqa 10711 raqamiga yuboring.
Ushbu tadbirlardan maqsad, pensionerlarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish va ularning farovonligini oshirishga qaratilgan.

Хотите узнать размер пенсии? Это очень просто!
По инициативе внебюджетного Пенсионного фонда при Министерстве финансов (далее - Пенсионный фонд), совместно с Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, финансовой поддержке Фонда развития информационно-коммуникационных технологий и технической помощи контент-провайдера ООО “Mobi Tel Inform”, Пенсионным фондом запущена интерактивная услуга SMS-Pensiya для получателей пенсий и социальных пособий.
Для получения индивидуального информационного SMS-сообщения необходимо отправить с мобильного телефона:
1. Для получения информации о пенсии или пособия:
За текущий период необходимо отправить SMS текст *7000007*61# на короткий номер 10711
За предыдущий период необходимо отправить SMS текст *7000007*61*052018# на короткий номер 10711
Где,
7000007 – номер личного счета указанного в пенсионном удостоверении;
61 – код SMS запроса;
052018 – запрашиваемый период SMS-сообщения. Период запроса не должен превышать более 3-х месяцев с даты отправки SMS-запроса.
2.Для получения информации о дате назначения пенсии и пособий необходимо отправить SMS текст *7000007*63# на короткий номер 10711
Основная цель данных мероприятий является создание дополнительных условий и повышения благосостояния пенсионеров.