Prezident yozuvchilar uchun qurilgan yangi uylarni borib ko‘rdi (foto)
Prezident Shavkat Mirziyoyev Shayxontohur tumani Kamolon mahallasida qurilayotgan ko‘p qavatli uylarni borib ko‘rdi. Bu haqda Prezidentning matbuot xizmati xabar bermoqda.
Davlatimiz tomonidan ijodkorlarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilayotgan e’tibor natijasida Milliy bog‘ yonidagi so‘lim maskanda Adiblar xiyoboni, Yozuvchilar uyushmasining yangi binosi barpo etilgan edi. Ushbu xiyobon ro‘parasida qurilayotgan mazkur uy-joylar yozuvchi va shoirlarga beriladi. Uyning birinchi qavatida 60 o‘rinli maktabgacha ta’lim muassasasi va oilaviy poliklinika tashkil etiladi.
Shavkat Mirziyoyev qurib bitkazilgan xonadonlardan birini va maktabgacha ta’lim muassasasini kirib ko‘rdi. Oilalarning tinch-farovon yashashi, bolalarning barkamol bo‘lib ulg‘ayishi uchun zarur sharoitlarni yaratish bo‘yicha topshiriqlar berdi.
Shu yerda Toshkent shahri tumanlarida zamonaviy turar joy majmualari, ishbilarmonlik markazlari, dam olish maskanlari va sayilgohlar qurish, jamoat transporti xizmatini yaxshilash bo‘yicha loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с домами для писателей (фото)
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства многоэтажных домов в махалле Камолон Шайхантахурского района.
Благодаря уделяемому государством вниманию поддержке творческих деятелей рядом с Национальным парком создана Аллея литераторов и построено новое здание Союза писателей. Напротив аллеи строится жилье для писателей и поэтов. На первом этаже одного из домов откроются дошкольное образовательное учреждение на 60 мест и семейная поликлиника.
Шавкат Мирзиёев зашел в одну из квартир в завершенном строительством доме, посетил дошкольное образовательное учреждение. Дал поручения по созданию необходимых условий для благополучной жизни семей, гармоничного развития детей.
Здесь же прошла презентация проектов строительства современных жилищных комплексов, деловых центров, мест для отдыха и прогулок в районах Ташкента, улучшению услуг общественного транспорта.