Shavkat Mirziyoyev Surxondaryoga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Termiz shahrida bo‘ladigan Xalqaro baxshichilik san’ati festivalining ochilish marosimida ishtirok etish uchun bugun Surxondaryo viloyatiga jo‘nab ketdi. Bu haqda davlat rahbarining matbuot xizmati xabar berdi.
Davlatimiz rahbarining 2018-yil 1-noyabrdagi qaroriga muvofiq tashkil etilgan mazkur festivalga katta tayyorgarlik ko‘rilgan. Qurilish va obodonlashtirish ishlari amalga oshirilib, tanlov qatnashchilari va mehmonlar uchun qulay sharoitlar yaratilgan. Folklor-etnografik chiqishlar, sayyohlik maskanlariga tashriflar, ilmiy konferensiya va ko‘rgazmalarni o‘z ichiga olgan madaniy-ma’rifiy tadbirlar dasturi tayyorlangan.

Шавкат Мирзиёев отбыл в Сурхандарьинскую область
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для участия в церемонии открытия Международного фестиваля искусства бахши в Термезе отбыл сегодня в Сурхандарьинскую область. Об этом сообщила пресс-слцжба главы государства.
В соответствии с постановлением главы государства от 1 ноября 2018 года данному фестивалю предшествовала широкомасштабная подготовка. Осуществлена строительная и благоустроительная работа, созданы все удобства для участников конкурса и гостей фестиваля.
Подготовлена культурно-просветительская программа, включающая выступления фольклорно-этнографических ансамблей, экскурсии по историческим памятникам, научную конференцию и разнообразные выставки. Фестиваль продлится до 10 апреля.