Toshkentda o‘quvchi qizga tegajog‘lik qilgan shaxs sud qilinmoqda
Joriy yilning aprel oyida Toshkentda 17 yoshli o‘quvchi qizga nisbatan 26 yoshli erkak tegajog‘lik qilgani haqida xabar berilgandi. Mazkur holat yuzasidan sud jarayonlari boshlandi. Bu haqda Oliy sud matbuot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman sudida Jinoyat kodeksining 25,118-moddasi (nomusga tegishga suiqasd qilish) 3-qismi «a» bandida nazarda tutilgan jinoyatni sodir etganlikda ayblanayotgan O.O.ga oid jinoyat ishini ko‘rib chiqish bo‘yicha sud jarayoni boshlandi.
Ushbu jinoyat ishi jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman sudining raisi S.Sodiqov raisligida Jinoyat-protsessual kodeksining 19-moddasi (sudda jinoyat ishlarining oshkora ko‘rilishi) talablariga muvofiq yopiq sud majlisida ko‘rib chiqiladi.

В Ташкенте начался суд над молодым человеком, напавшим на школьницу среди бела дня
Мирабадский районный суд по уголовным делам начал рассмотрение дела в отношении мужчины, который напал на школьницу в одной из махаллей Ташкента, сообщает пресс-служба Верховного суда.
Инцидент произошел в апреле текущего года. В сети появилась запись с камеры видеонаблюдения, на которой видно, как за 17-летней школьницей идет мужчина. Догнав девушку, он накинулся на нее и повалил на землю.
По данным ГУВД, нападавшим оказался 26-летний житель Акдарьинского района Самаркандской области. Он «обнял и поцеловал девушку в лицо», а затем скрылся с места, сообщили в управлении.
Мужчина обвиняется в покушении на изнасилование лица, не достигшего 18 лет. Суд проходит в закрытом режиме из-за возраста потерпевшей.