Toshkentda o‘zini yuqori qavatdan tashlamoqchi bo‘lgan shaxs qutqarildi (video)
11-may kuni taxminan soat 10.30 da 102 raqamiga erkak kishi qo‘ng‘iroq qilib, to‘qqiz qavatli uyning beshinchi qavatidan sakrab o‘zining joniga qasd qilmoqchiligini ma’lum qilgan, deb xabar berdi Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati.
Aytilishicha, voqea joyi bo‘lmish Chilonzor tumanining 20-kvartaliga ichki ishlar, Favqulodda vaziyat boshqarmasi, Toshkent shahar klinik psixiatriya shifoxonasi «tez yordam» brigadasi, yong‘in xavfsizligi xodimlari va tuman hokimi hamda prokurori yetib borishgan.
«Ellik yoshli erkak balkon to‘sig‘idan oshib o‘tib, qarori jiddiy ekanligi haqida qichqirar edi. Bu fikrdan qaytishga ko‘ndirish uchun bir soatdan ortiq ketganligiga qaramasdan, erkak hech kimga quloq solmadi. Toshkent shahar IIBB boshlig‘ining ko‘rsatmasiga binoan erkak kishining yoniga yo‘naltirilgan IIBB alohida vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi xodimlari o‘z malakalarini qo‘llagan holda erkak kishini qutqarib qolishdi. Hozirgi vaqtda psixiatr A.T. bilan ish olib bormoqda», deyiladi xabarda.

В Ташкенте спасли мужчину, пытавшегося покончить собой, спрыгнув с пятого этажа
В Ташкенте спасли мужчину, пытавшегося спрыгнуть с пятого этажа девятиэтажного дома, сообщает пресс-служба ГУВД столицы.
11 мая примерно в 10.30 часов на 102 позвонил мужчина и сообщил, что собирается покончить с собой, спрыгнув с пятого этажа девятиэтажного дома. На место происшествия – 20-й квартал Чиланзарского района – незамедлительно прибыли сотрудники органов внутренних дел, Управления по чрезвычайным ситуациям Ташкента, бригады «скорой помощи» и Городской клинической психиатрической больницы, службы пожарной безопасности, а также хоким и прокурор района.
Пятидесятилетний мужчина перелез через перила небольшого навесного балкона и кричал, что настроен решительно. Уговоры не совершать рокового шага, а подумать о семье, о детях, длились больше часа, но мужчина никого не слушал. По указанию начальника ГУВД Ташкента на место были направлены сотрудники мобильного отряда особого назначения ГУВД, которые, используя свои профессиональные навыки, спасли мужчину.