O‘zbekiston va Singapur o‘rtasida muhim hujjatlar imzolandi (foto)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Singapur Respublikasi Prezidenti Halima Yaqub huzurida ikki tomonlama hujjatlarni almashish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Xususan, tashrif davomida quyidagi hujjatlar imzolandi:
– O‘zbekiston Respublikasi Hukumati va Singapur Respublikasi Hukumati o‘rtasida 2023-2026 yillarga mo‘ljallangan hamkorlik to‘g‘risida memorandum;
– O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi va Singapur Respublikasi Ichki ishlar vazirligi o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risida memorandum;
– O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi va Singapur Respublikasi Adliya vazirligi o‘rtasida 2023-2024 yillarga mo‘ljallangan hamkorlik dasturi;
– O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat va turizm vazirligi va Singapur Respublikasi Savdo va sanoat vazirligi huzuridagi Singapur turizm boshqarmasi o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risida memorandum;
– O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat va turizm vazirligi va Singapur turizm agentliklari milliy assotsiatsiyasi o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risida bitim;
– O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi va Singapur hamkorlik agentligi o‘rtasida tadbirkorlikni rivojlantirish, «yashil» iqtisodiyot sohasidagi qo‘shma faoliyat to‘g‘risida hamkorlik bitimi;
– O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi va Singapur Respublikasi Biznes federatsiyasi o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risida memorandum.

Между Узбекистаном и Сингапуром подписаны важные документы (фото)
В присутствии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Республики Сингапур Халимы Якуб состоялась церемония обмена двусторонними документами.
В частности, в ходе визита подписаны следующие документы:
– Меморандум о сотрудничестве между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Республики Сингапур в области культуры на 2023-2026 годы;
– Меморандум о сотрудничестве между Министерством внутренних дел Республики Узбекистан и Министерством внутренних дел Республики Сингапур;
– Программа сотрудничества между Министерством юстиции Республики Узбекистан и Министерством юстиции Республики Сингапур на 2023-2024 годы;
– Меморандум о сотрудничестве между Министерством культуры и туризма Республики Узбекистан и Управлением туризма Сингапура при Министерстве торговли и промышленности Республики Сингапур;
– Соглашение о сотрудничестве между Министерством культуры и туризма Республики Узбекистан и Сингапурской национальной ассоциацией туристических агентств;
– Соглашение о сотрудничестве между Министерством экономики и финансов Республики Узбекистан и Сингапурским агентством по сотрудничеству о развитии предпринимательства, совместной деятельности в сфере зелёной экономики;
– Меморандум о сотрудничестве между Агентством по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан и Бизнес федерацией Республики Сингапур.