O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkmanistonga boradi, lekin sanasi aniq emas. 16-avgust kuni Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Komilov Ashxobod shahrida Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisi o‘rinbosari, Tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov bilan uchrashuvda shu haqda gaplashgan.
Uchrashuvda tashqi siyosat idoralari rahbarlari O‘zbekiston prezidentining Turkmanistonga bo‘lajak tashrifiga tayyorgarlik jarayonini muhokama qilgan.
Maslahatlashuvlar yakuniga ko‘ra vazirlar O‘zbekiston va Turkmaniston tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida 2020-2021-yillarga mo‘ljallangan Hamkorlik dasturini imzolagan.

16 августа министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов в Ашхабаде встретился с заместителем председателя Кабинета Министров, министром иностранных дел Туркменистана Рашидом Мередовым. Об этом сообщает пресс-служба МИД Узбекистана.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили ход подготовки к предстоящему визиту президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Туркменистан.
По итогам консультаций министры подписали Программу сотрудничества между министерствами иностранных дел Узбекистана и Туркменистана на 2020-2021 годы.