COSCOM MCHJ (Ucell savdo belgisi) O‘zbekiston Respublikasining ko‘plab moliyaviy va texnologik institutlari va xorijiy hamkorlar bilan birgalikda faol ishlab kelmoqda. Kompaniyaning barcha faoliyati yuqori sifatli va arzon raqamli xizmatlarni taqdim etish orqali 8 milliondan ortiq abonentlar hayotini yanada qulayroq qilishga qaratilgan.
Ucellning tarmoqni rivojlantirishga kiritgan to‘g‘ridan-to‘g‘ri sarmoyalari – yetakchilik uchun strategik tashlangan qadam. O‘zbekiston Respublikasi Buxgalteriya hisobi milliy standartlariga ko‘ra, birgina 2022 yilning o‘zida tarmoqni modernizatsiya qilishga yo‘naltirilgan investitsiyalar hajmi 111,5 million dollarni tashkil etdi.
Ucell yangi baza stansiyalarini qurish, mavjud baza stansiyalarini modernizatsiya qilish, savdo nuqtalari tarmog‘ini kengaytirish va abonentlar uchun yangi qulay xizmatlarni joriy etish quvvatlarini oshirmoqda.
Shu bilan birga, biz mamlakat va jahonning yetakchi texnologik kompaniyalari bilan sheriklikda hamkorlik loyihalarini ham faol rivojlantirmoqdamiz. Ucell brendini yaxshi bilishadi va sevishadi. Shuning uchun kelajakda biz faqat uning mashhurligi va unga bo‘lgan ishonchni rivojlantirish hamda mustahkamlashni rejalashtirmoqdamiz.
Rebrending kompaniyaning strategik rejalari yoki loyihalariga kiritilmagan.
Ucell savdo belgisi Ucell tomonidan joriy etilgan zamonaviy texnologiyalar yordamida telekommunikatsiyalarni rivojlantirish orqali hayotning eng yaxshi sifati hamma joyda mavjud bo‘lishini va har bir O‘zbekiston fuqarosi uchun foydali bo‘lishini ta’minlashga intiladi.

Ucell: На пути к технологическому лидерству
ООО «COSCOM» (торговая марка Ucell) активно работает со многими финансовыми и технологическими институтами Республики Узбекистан и иностранными партнёрами.
Вся деятельность компании направлена на то, чтобы сделать жизнь более чем 8 миллионов абонентов удобнее, предоставляя качественные и доступные цифровые услуги.
Прямые инвестиции Ucell в развитие сети – стратегическая заявка на лидерство. Только в 2022 году по Национальным стандартам бухгалтерского учета Республики Узбекистан размер инвестиций в модернизацию сети 2022 году составил 111,5 млн долларов.
Ucell увеличивает интенсивность строительства новых, модернизации существующих базовых станции, расширению сети торговых точек и вводит новые удобные услуги для абонентов.
При этом мы также активно развиваем партнерские проекты вместе с ведущими технологическими компаниями страны и мира. Бренд Ucell знают и любят — и в дальнейшем мы планируем только развивать и укреплять его знание и доверие к нему.
Ребрендинг не входит в число стратегических планов или проектов компании.
Торговая марка Ucell стремится к тому, чтобы через развитие телекоммуникаций с помощью современных технологий, внедряемых компанией Ucell, лучшее качество жизни было доступно повсеместно и полезно каждому жителю Узбекистана.