Бухорода ЙПХ инспекторини обрўсизлантиришга уринган ҳайдовчи 7 суткага қамалди
Бухоро шаҳрида ҳайдовчи ЙПХ инспекторининг қонуний талабини бажармагани учун 7 сутка маъмурий қамоқ жазосига тортилди. Бу ҳақда Бухоро вилояти ИИБ ЙҲХБ ахборот хизмати хабар берди.
Маълумотларга кўра, ЙПХ ходими ҳайдовчини тўхтатиб, ҳужжатларини сўраган. Аммо ҳайдовчи ҳужжатларни тақдим этишдан бош тортган. Шундан сўнг, инспектор машина ҳужжатларсиз бошқарилмоқда деб баҳолаб, уни жарима майдонига олиб кетган.
Бу вақтда ҳайдовчи инспекторни ноҳақликда айблаб, турли ҳақоратли сўзлар айтган ва ижтимоий тармоқларга видеолар жойлаган.
Суд ҳайдовчини Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 194-моддаси (қонуний талабга бўйсунмаслик) ва 195-2-моддаси (инспектор обрўсига путур етказувчи видеоларни тарқатиш) бўйича айбли деб топди. У 7 суткага қамалди.

В городе Бухара водитель был приговорён к 7 суткам административного ареста за отказ выполнить законное требование инспектора ДПС. Об этом сообщила пресс-служба УБДД УВД Бухарской области.
По имеющимся данным, сотрудник ДПС остановил водителя и потребовал предъявить документы. Однако водитель отказался их предоставить. После этого инспектор расценил ситуацию как управление автомобилем без документов и отправил транспортное средство на штрафстоянку.
В этот момент водитель начал обвинять инспектора в несправедливости, высказывая в его адрес оскорбления и публикуя видео в социальных сетях.
Суд признал водителя виновным по статье 194 (неповиновение законному требованию) и статье 195-2 (распространение видео, порочащих честь инспектора) Кодекса об административной ответственности. Он был приговорён к 7 суткам ареста.
На суде водитель признал свою вину и извинился перед сотрудниками органов внутренних дел и всей системой.