Қозоғистонда 26 ўзбекистонликни олиб кетаётган автобус ағанади
Қозоғистоннинг Павлодар вилоятида 26 ўзбекистонликни олиб кетаётган автобус ағанади. Ҳодиса Қизилўрда - Павлодар йўлида рўй берган.
«ЙТҲ 6 март, соат 00:15да Экибастуз қишлоғи ҳудудида, Қизилўрда - Павлодар йўлининг 1160 километрида рўй берган. Mercedes русумли автобус Новосибирскдан Тошкентга кетаётган бўлган.
Автобус ҳайдовчиси бошқарувни уддалай олмай, йўлдан чиқиб кетган. Ўша вақтда автобус ичида ўзбекистонлик 26 йўловчи ва қозоғистонлик икки ҳайдовчи бўлган», — дея хабар берди Павлодар вилояти фавқулодда вазиятлар департаменти матбуот хизмати.
Хабарда таъкидланишича, 26 йўловчининг барчаси бошқа транспортда жўнаб кетган, икки ҳайдовчи эса автобус ёнида қолган.
«ЙТҲ рўй берган жойга тиббиёт ходимлари, маҳаллий полиция ва ҳукумат вакиллари йўл олган. Йўловчиларнинг барчаси тиббий кўрикдан ўтказилди. Улар касалхонага ётишга муҳтож эмаслиги аниқланди. Жабрланганлар йўқ», — дея хабар қилинди Павлодар вилояти фавқулодда вазиятлар департаменти томонидан.

Автобус с 26 узбекистанцами перевернулся на трассе в Казахстане
Автобус с 26 узбекистанцами перевернулся на трассе Кызылорда – Павлодар в Павлодарской области, передает КазТАГ.
«ДТП произошло 6 марта в 00.15 в Экибастузской сельской зоне на 1160 км автодороги Кызылорда – Павлодар. Пассажирский автобус марки Mercedes ехал по маршруту Новосибирск – Ташкент. Водитель автобуса, не справившись с рулевым управлением, совершил опрокидывание. В салоне находилось 28 человек, из них двое водителей – граждане РК и 26 пассажиров – граждане Республики Узбекистан», - сообщили в пресс-службе департамента по чрезвычайным ситуациям (ДЧС) Павлодарской области.
В ведомстве отметили, что все 26 пассажиров уехали на попутном транспорте, а двое водителей остались возле автобуса.
«На место ДТП выехали центр медицины катастроф, местная полицейская служба, местные исполнительные органы. На месте пассажиры были осмотрены медиками центра медицины катастроф. В госпитализации они не нуждались. Пострадавших нет», - дополнили в областном ДЧС.